ניתוחי כף יד ושורש כף היד - ד״ר אסתר רובינראוט מנתחת כף יד

ניתוחי כף יד ושורש כף היד – ד״ר אסתר רובינראוט

״הגעתי למרפאתך מפוחדת ועם כאבים עזים, ואת בדרכך הנעימה והרגועה התייחסת אלי בצורה אנושית להפליא, ולא כאל עוד מטופל ברשימה.. בזכות המקצועיות הבלתי מתפשרת לצד היותך אדם סבלני וקשוב הינך רופאה דגולה ודוגמא ומופת לרופאים רבים. היום אחרי הניתוח שמחה שהפקדתי את ידיי בידך! תודה שהיית שם בשבילי! בהערכה רבה,״
פזית

 

אסתר רובינראוט הנה כירוגית כף יד מוערכת ועבודתה זוכה לשבחים רבים הן ממטופלים והן מעמיתים למקצוע. התמחותה כוללת מגוון ניתוחי כף יד וגפה עליונה. כל הניתוחים נערכים במרכז הרפואי אסותא על מנת להבטיח את התנאים האופטימאליים להבראת המטופל/ת. ד״ר רובינראוט מטפלת, בין היתר, בבעיות הבאות:

 

ניורופתיית לחץ עצבי

ידועה גם בתור סינדרום הלחץ העצבי. נוירופתית הלחץ העצבי היא מצב רפואי הנגרם בגלל לחץ ישיר המופעל על עצב בודד, המוביל לנזק ולכאב. שחרור התעלה הקרפלית, שחרור התעלה הקוביטלית ושחרור התעלה הרדיאלית הם טיפולים הנעשים על מנת להקל על הכאב, חוסר התחושה, ועל חולשת השרירים שהמטופלים מרגישים בעקבות מצב זה.

 

אוסטיאוארתריטיס ומצבים דלקתיים

אוסטיאוארתריטיס נגרמת משחיקת סחוס המפרק והעצם הנמצאת תחתיו. כתוצאה יש הופעת כאב ,נוקשות, ונפיחות של המפרק.ארתרודזיס, החלפת המפרק, וטרפוזקטומיה הם טיפולים המבוצעים על ידי ד”ר רובינראוט ומיועדים להפחתת הכאב.

 

 דלקות בגידים ו״אצבע הדק״ 

ד”ר רובינראוט מתמחה בטיפול ב  Trigger Finger, De-Quervain’s Tenosynovitis, מרפק טניס, ומרפק גולף.

 

ניתוח לריפוי תסמונת התעלה הקרפלית 

תסמונת התעלה הקרפלית (Carpal Tunnel Syndrome) הינה תופעה שבה יש לחץ על העצב המדיאני בשורש כף היד . ההערכה היא שאדם אחד מעשרים יסבול מהתופעה.

כאשר לאחר הטיפול הלא ניתוחי לא חלה הטבה משמעותית או במצבים בהם ישנה ירידה בתחושה או בכוח ישנה התוויה לטיפול ניתוחי בתעלה הקרפלית. לרוב אני מבצעת את הניתוח בהרדמה מקומית אשר אינו מצריך אשפוז.

במהלך הניתוח מבוצע חתך אורכי מעל התעלה הקרפאלית והרצועה שלוחצת על העצב משוחררת לאורכה. כבר במהלך הניתוח ניתן לראות סימנים שהלחץ על העצב  השתחרר. מדובר בהליך פשוט וקצר (כעשר דקות) המביא להקלה כמעט מיידית בכאב.

 

ארתרוסקופיה של שורש כף היד

ניתוח מיוחד המאפשר לרופא לראות את צדו הפנימי של המפרק באמצעות מצלמה זעירה וחתך קטן. ארתרוסקופיה של שורש כף היד מבוצעת במקרים בהם יש חשד לפגיעה בסחוס או ברצועות.

 

מחלת קינבוק

במחלת קינבוק אספקת הדם לאחת העצמות הקטנות במפרק כף היד, עצם הלונט, נפגעת. נזק לעצם הלונט גורם לכאבים והגבלה בתנועות שורש כף היד.

למרות שאין תרופה מלאה למחלת קינבוק,  מטופלים רבים יכולים להשתפר בעזרת טיפול ניתוחי כגוןן קיצור עצם הרדיוס ושתל עצם ווסקולרי.

 

אוסטאוטומיה מתקנת

כאשר שבר מתאחה בתנוחה לא מתאימה, זה עלול לגרום לכאב ולחולשה. אוסטאוטומיה – פעולה כירורגית לתיקון מנח העצם – יכולה לשחזר תפקוד ולהקל על הכאב.

לתיאום פגישת ייעוץ עם ד״ר רובינראוט