טיפול ללא ניתוח בדופיטרן - ד״ר אסתר רובינראוט

דופיטרן: טיפול ללא ניתוח ע״י הזרקת קולאגנז – ד״ר אסתר רובינראוט

 

התכווצות דופיטרן הוא מצב רפואי תורשתי שפוגע בעיקר בידיו של החולה ובאצבעותיו, גורם לעיוותים ומפריע לתיפקוד היומיומי. המחלה שכיחה במיוחד במדינות סקנדינביה בהן מדווח שכ 5% מהאוכלוסיה סובלת מהמחלה. בישראל מעריכים כי 1%-2% מהאוכלוסיה סובלים מהתכווצויות דיפוטרן ברמה כזאת או אחרת.  

 

בשלבים הראשונים, גושים (nodules) מתחילים להתפתח ברקמות התת עוריות. גושים אלה יכולים להפוך למיתרים (cords), אשר גורמים למגבלה ביישור האצבעות. התכווצויות דופיטרן פוגעות באופן משמעותי בתיפקוד היומיומי של כפות הידיים.

 

בשנת 2013 חברת התרופות הבינלאומית Sobi קיבלה את אישור האיחוד האירופי ומנהל התרופות האמריקאי (ה – FDA) לשיווקו של טיפול חדשני ראשון מסוגו, המשמש לריפוי של התכווצויות דופיטרן בהזרקת קולאגנז וללא צורך בהליך ניתוחי. במסגרת הטיפול מוזרק הקולאגנז לכף היד בהרדמה מקומית והמטופל מגיע כעבור 48 שעות לטיפול נוסף לצורך יישור אצבעותיו. התוצאות הנן מיידיות ואפקטיביות וללא צורך בהליך ניתוחי. הטיפול זמין בארץ משנת 2014 ומשווק ברשיון משרד הבריאות.

 

ד”ר רובינראוט היא ממומחי כף היד הראשונים אשר הכניסו את הטיפול בהזרקת קולאגנז בישראל וכיום היא נחשבת למובילת התחום, עם עשרות מטופלים מרוצים אשר חזרו לתיפקוד מלא ללא צורך בניתוח.

 

Dr. Rubinraut - discuss non invasive treatment for Dupuytren

ד״ר רובינראוט משוחחת עם פרופ׳ קרסו על טיפול חדשני בדיפוטרן ללא ניתוח

hand condition before kolagenaz treatment

מצב הידיים לפני הטיפול בהזרקת קולאגנז

Dr. Rubinraut - hand condition after Kolagenaz injection

מצב היד אחרי הטיפול בהזרקת קולאגנז

 

לתיאום פגישת ייעוץ עם ד״ר רובינראוט